Про проект

Archivator – онлайн-журнал, присвячений дослідженню української фотографії: персоналіям, історичному розвитку та сучасним практикам. Archivator є платформою, де ми публікуємо інтерв’ю з фотографами, статті про них, презентуємо нові фотографічні та фотокнижкові проекти молодих авторів.

Нашою метою є презентація різних стилів та підходів в українській фотографії, відкриття та поширення інформації про сучасні та незаслужено забуті імена. Нас непокоять теми ненаписаної історії української фотографії, відсутності структурованого фотографічного архіву і спеціалізованих інституцій, розпорошення та зникнення робіт класиків, низький рівень професійного обговорення цих та інших проблем фотографічного поля України. На одній платформі ми прагнемо зібрати розмаїту візуальну та теоретичну карту під назвою «історія української фотографії».

Ми поділяємо позицію філософії повільних медіа. Для нас є важливим акцент на зосередженому осмисленні предмету як редакцією, так і читачами. Ми свідомо відмовляємося від трансляції поточних новин на користь матеріалу, який не втратить своєї актуальності за короткий час.

Ініціатором створення є школа фотографії Kiev Art College та її співзасновник Артем Широков.

Куратор та головний редактор – Аліна Сандуляк.